Hatzor - Slovenska badmintonistka Ana Marija Šetina je vpisala lep dosežek z zmago na mednarodnem turnirju za svetovno jakostno lestvico iz serije futures v Izraelu. »Zelo sem vesela te zmage, zadovoljna z igro in visoko motivirana za prihodnje turnirje. Veselim se že nastopa v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo mešanih ekip, ki bodo prihodnji konec tedna v Sloveniji,« je poudarila uspešna članica BK Medvode.
Šetina na celotnem turnirju ni oddala niti niza. V osmini finala je bila z 2:0 (17, 17) uspešnejša od domače tekmice Dane Danilenko, v četrtfinalu z 2:0 (17, 11) od še ene Izraelke Dane Kugel, v polfinalu pa je z 2:0 (15, 19) na kolena spravila tudi favorizirano prvo nosilko, Čehinjo Zuzano Pavelkovo. V finalu se ji je skušala po robu postaviti Rusinja Irina Šorohova, ki dotlej prav tako ni izgubila niti niza in je med drugim ugnala tudi drugopostavljeno Belorusinjo Krestino Silič. Slovenka je v finalu zmagala z 2:0 (16, 14).
V moški konkurenci je njen ekipni kolega Martin Cerkovnik najprej ugnal dva izraelska nasprotnika, Itamarja Deganija z 2:0 (10, 14) in Shona Rothsteina z 2:0 (9, 6), nakar je naletel na previsoko oviro, drugopostavljenega Čeha Lukaša Zevla, ki je bil prepričljivejši z 2:0 (11, 13). Člana BK Medvode sta nastopila tudi v mešanih dvojicah, v katerih sta sprva z 2:0 (13, 16) odpravila domačo navezo Alexander Bass-Dana Kugel, nato pa ju je z 2:1 (-15, 11, 13) odpravila izraelsko-beloruska kombinacija Ariel Shainski in Krestina Silič.













