Malaga - Slovenski judoistični upi so odlično začeli mladinsko evropsko prvenstvo (do 21 let) v Španiji in si prvi dan priborili dve uvrstitvi na zmagovalni oder.
Andreja Leški je v kategoriji do 57 kilogramov osvojila naslov evropske podprvakinje. Premagala je Belorusinjo Uljano Minenkovo (0:2 v kaznih), Britanko Acelyo Toprak (5:0) in Izraelko Ariel Bezalel (10:0), nato pa izgubila z Nemko Pauline Starke (0:7).
Martin Hojak si je v kategoriji do 73 kilogramov izboril bron. Judoist Bežigrada, ki je svojo nadarjenost potrdil že na aprilskem članskem prvenstvu stare celine v Kazanju, kjer si je izbojeval peto mesto, je bil boljši od Britanca Erica Hama (10:0), Francoza Damiena Santelie (10:0), Azerbajdžanca Hasila Jafarova (10:0) in Akila Gjakove iz Kosova (0:1 v kaznih), edini poraz pa mu je zadal Romun Marcel Cercea (0:10).
Blizu kolajni je bila tudi petouvrščena Anja Štangar (do 52 kg), ki je morala v dvoboju za bron priznati premoč Francozinji Astride Gneto (1:0 v kaznih), Kaja Kajzer (do 57 kg) je zasedla 9. mesto, Luka Harpf (do 73 kg) pa je ostal brez uvrstitve.













