Apotekarjeva evropska prvakinja do 23 let

Slovenska judoistka Klara Apotekar je na EP mlajših članic in članov v Bratislavi osvojila naslov evropske prvakinje.

15. november 2015 20.06
šimnovec judoisti
G. L., Delo.si

Bratislava - Mlada slovenska judoistka Klara Apotekar je na evropskem prvenstvu mlajših članov in članic v Bratislavi osvojila zlato kolajno v kategoriji do 78 kilogramov. Na svoji poti do lepega uspeha je po vrsti izločila Rusinjo Aleksandro Babintčevo, Nemko Maike Zeich in v finalu še Hrvatico Brigito Matić.

Manj uspešen je bil Vito Dragič, ki je v kategoriji nad 100 kilogramov sprva izgubil s kasnejšim prvakom, Ukrajincem Fedirom Pankom, nato pa si prek repesaža s Harunom Sadikovićem iz Bosne in Hercegovine priboril borbo za bronasto kolajno. Tam je izgubil z Nemcem Antonom Krivickijem in osvojil peto mesto.

Pred obema so sedma mesta osvojili Rok Plesnik (do 66 kg), Martin Hojak (do 73 kg) in Manja Kropf (do 57 kg),  Luka Harpf pa je v kategoriji do 73 kg ostal brez uvrstitve.

EP, na katerem je nastopilo 295 tekmovalcev in tekmovalk iz 35 držav, je tako končano. Po kolajnah so posegli borci iz 19 držav.