Ljubljana - Nekdanji trener slovenskih državnih prvakinj, odbojkaric Calcita Ljubljane, Alessandro Beltrami, ki se je sredi decembra nepričakovano in čez noč razšel z dotedanjim delodajalcem, ni bil dolgo brez dela. Kariero bo nadaljeval na stolčku italijanskega prvoligaša Savina iz Scandiccija, ki je trenutno v zlati sredini prvenstvene lestvice, na šestem mestu, s po sedmimi zmagami in porazi.
Petintridesetletni strokovnjak, ki je pred tem med italijansko elito že vodil zasedbe Chierija, Forlija, Casalmaggioreja in Modene, pri kateri si je pod njegovo taktirko kruh služila tudi slovenska reprezentančna sprejemalka Lana Ščuka, je na klopi pri Savinu zamenjal Maura Chiappafredda, ki v zadnjem obdobju, ko je njegova ekipa vpisala kar pet porazov v šestih dvobojih, ni znal zasukati rezultatske krivulje navzgor.
»Cilji so jasni: prebiti se v finale italijanskega pokala (v polfinalu jih čaka Modena, op. p.) in v izločilne boje državnega prvenstva,« ambiciozno zre v prihodnost Alessandro Beltrami, ki ga je na trenerskem mestu Calcita že pred novim letom zamenjal njegov rojak Nicola Negro.













