Bilesova končala s kar štirimi naslovi

Simone Biles je s štirimi naslovi svetovne prvakinje najuspešnejša posameznica 45. SP v športni gimnastiki.

12. oktober 2014 20.36
China Gymnastics Worlds
G. L., Delo.si

Nanning - Ameriška telovadka Simone Biles ima za seboj nepozabno svetovno prvenstvo, na katerem je osvojila kar štiri zlate kolajne in postala najuspešnejša posameznica tekmovanja na Kitajskem. Sedemnajstletnica je bila najboljša v mnogoboju, na gredi, parterju ter ekipno. Slovenci se od Nanninga poslavljajo brez kolajne.

Ameriška čudežna deklica Simone Biles skupno osvojila kar pet kolajn, poleg omenjenih štirih zlatih je bila srebrna še na preskoku. Z njeno pomočjo je tudi reprezentanca ZDA prvenstvo končala kot najuspešnejša država po številu osvojenih kolajn, saj jih je skupno osvojila deset, od tega štiri zlate. Na drugem mestu so končali gostitelji Kitajci, ki so pobrali sedem kolajn, od katerih so bile tri najžlahtnejšega leska.

Svetovno prvenstvo se je danes končalo s finalom droga, kjer je olimpijski prvak Nizozemec Epke Zonderland (16,225 točke) slavil zmago z ogromno prednostjo pred zasledovalci in tako ubranil svetovni naslov iz Antwerpna. »Moja današnja predstava je bila skoraj popolna, res ne vem, če bi lahko še kaj izvedel bolje. Vedno bolj zanesljiv sem tudi pri izvedbi,« je bil po zmagi zadovoljen leteči Holandec.

Slovenija se tudi s tega prvenstva vrača brez kolajne in tako brez odličja ostaja vse od leta 2007, ko je bil Mitja Petkovšek zlat na bradlji. Tokrat se je Sloveniji kolajna izmuznila le za malenkost, saj je Sašo Bertoncelj v finalu na konju z ročaji za tako želenim odličjem zaostal za vsega 67 tisočink točke.