Calcit v Istanbulu doživel četrti poraz

Odbojkarice Calcita so na četrti tekmi lige prvakinj izgubile še četrtič, s 3:0 v nizih jih je premagal VakıfBank Istanbul.

09. december 2015 17.24
09. december 2015 18.12
ODBOJKA Calcit - PGA
M. Ž.
M. Ž.

Istanbul - Odbojkarice Calcita so na četrti tekmi lige prvakinj gostovale pri istanbulskem VakıfBanku in izgubile z 0:3 v nizih (-19, -8, -17).

Za turško ekipo je bila to četrta zmaga v skupinskem delu, medtem ko je Calcit doživel še četrti poraz in ostaja na zadnjem mestu skupine B.

Calcitovke so na začetku uvodnega niza prikazale dobro igro in povedle s 3:1, vodile pa so tako ob prvem tehničnem odmoru (8:7) kot tudi ob drugem (16:14). V nadaljevanju niza se je razmerje moči obrnilo na stran domačink, ki so dosegle pet zaporednih točk (19:16). Trener Calcita Gašper Ribič je njihov niz poskušal ustaviti s polminutnimi odmori, a neuspešno. Turkinje so nadzorovale potek niza in zmagale s 25:19.

Če so bile Ljubljančanke v prvem nizu konkurenčne domačinkam, so bile v drugem nizu daleč od uspeha. Gostiteljice so niz začele z delnim izidom 4:1 in ob prvem tehinčnem odmoru vodile z 8:4, ob drugem pa že s 16:5. Calcit je bil v povsem podrejenem položaju in je do konca niza osvojil le še tri točke (8:25).

VakıfBank je tretjem nizu dobil prve štiri točke in Ribiča prisilil, da je hitro zahteval pol minute odmora. Ta poteza se je Calcitu obrestovala, saj se je s tremi zaporednimi točkami vrnil v igro, a je pri prvem tehničnem odmoru ponovno zaostajal za štiri (4:8). Turška ekipa je tudi v nadaljevanju narekovala tempo igre in ob drugem tehničnem odmoru vodila s 16:11, niz pa dobila s 25:17 in vpisala četrto zmago v tekmovanju.

Calcit bo naslednjo tekmo igral 19. januarja, ko bo gostil moštvo Igor Gorgonzola Novara.

Ribič zadovoljen s prvim in tretjim nizom

»Kot sem dejal že pred tekmo, bo šlo za bitko servisa in sprejema. Prvi niz smo lepo igrali, dobro začeli, na koncu naredili kakšno napako preveč in niz izgubili. Popustili smo tudi na sprejemu, vendar ga je proti tako kakovostni ekipi težko držati vso tekmo. V drugem nizu smo se ustavili, v tretjem pa smo se spet borili do konca. Čeprav smo izgubili, moram čestitati igralkam, da niso popuščale, da so se borile do konca, do zadnje točke. Na tekmah v ligi prvakinj pričakujem, da damo na igrišču najbolje, kar smo v tem trenutku sposobni in mislim, da smo danes v dveh nizih to dobro izpolnjevali,« je po tekmi povedal Gašper Ribič.