El Colorado - Slovenski smučarji v zadnjih tednih v Južni Ameriki pilijo formo pred novo sezono. V noči s ponedeljka na torek so nastopili na treh tekmah južnoameriškega pokala in poskrbeli za dve uvrstitvi na zmagovalni oder.
Med slovenskimi smučarji je imel najboljše rezultate Martin Čater, ki je zmagal v alpski kombinaciji in bil drugi na prvem superveleslalomu, stopničke pa si je priboril tudi Štefan Hadalin z drugim mestom v kombinaciji.
Smučarji so se najprej pomerili na prvem superveleslalomu. Zmagal je Nemec Josef Ferstl (1:09,80) pred Martinom Čatrom (+0,54) in Francozom Valentinom Giraudom Moinejem (+0,78). Miha Hrobat je bil 6. (+1,05), Klemen Kosi 9. (+1.11), Tilen Debelak 12. (+1.22), Andrej Šporn 15. (+1.50), Štefan Hadalin 18. (+1.62), Rok Perko pa je bil diskvalificiran.
Tudi na drugem superveleslalomu je bil najboljši Josef Ferstl (1:10,62), za njim sta se zvrstila Italijan Christof Innerhofer (+0,34) in Valentin Giraud Moine (+0,72). Čater je bil 5. (+1,00), Debelak 8. (+1.50), Šporn 9. (1.55), Hrobat 17. (+2.04), Hadalin 19. (+2.53), Kosi 20. (+2.65), Perko pa je odstopil.
Časi prvega superveleslaloma so potem šteli tudi za končne uvrstitve na alpski kombinaciji, na kateri je zmagal Martin Čater (1:47,21), Štefan Hadalin je bil drugi (+0,17), Nemec Christof Brandner pa tretji (+0,70). Hrobat je zasedel 7. mesto (+1.62), Debelak 11. (+1.94), Kosi in Šporn pa v drugo nista nastopila.













