Čebulj s Civitanovo do tretjega mesta

Slovenski odbojkar Klemen Čebulj je dosegel deset točk. Evropski prvaki odbojkarji iz Kazana.

30. april 2017 21.51
A. V.
A. V.
Rim - Odbojkarji Zenita iz Kazana so ubranili naslov zmagovalca lige prvakov, potem ko so v velikem finalu zaključnega turnirja v Rimu premagali Perugio s 3:0 (15, 23, 14). Za Zenit je to tretji naslov prvaka zapovrstjo.

V prvem nizu so pred 11.500 gledalci predvsem v drugi polovici Rusi popolnoma prevladovali. Drugi niz je bil precej bolj izenačen, ekipi sta bili praktično vse do zaključka poravnani, na koncu pa so bili znova bolj zbrani igralci Zenita. V tretjem nizu pa so se odbojkarji iz Kazana hitro odlepili in prednost brez težav zadržali do konca niza.

Pri zmagovalcih je bil z 19 točkami najuspešnejši Maksim Mihajlov, Wilfredo Leon jih je dodal 16. Pri Perugii pa je 14 točk dosegel Ivan Zajcev.

Končno tretje mesto so osvojili odbojkarji Lube Civitanove, potem ko so v malem finalu s 3:1 (27, -22, 21, 21) premagali Berlin Recycling Volleys. Na tej tekmi, ki jo je sodil slovenski sodnik Blaž Markelj, je Klemen Čebulj za zmagovalce dosegel deset točk, v njegovi ekipi je bil s 23 točkami najboljši Cvetan Sokolov, dve manj je dodal Osmany Juantorena Portuondo. Pri poražencih je s 25 točkami izstopal Paul Carroll.