Debevec peti v Granadi

Rajmond Debevec je na svetovnem prvenstvu osvojil peto mesto v disciplini velikokalibrska puška 300 metrov leže.

15. september 2014 11.52
15. september 2014 12.05
Slovenija.Ljubljana.05.01.2012 Trening Rajmonda Debevca.Foto:Matej Druznik/DELO

Granada - Izkušeni slovenski strelec Rajmond Debevec na svetovnem prvenstvu osvojil peto mesto v disciplini velikokalibrska puška 300 metrov leže, drugi slovenski predstavnik Robert Markoja je bil 22.

Na današnji tekmi je bil najboljši Francoz Valerian Sauveplane s 599 krogi, na drugem mestu je končal Šved Johan Gustafsson (598), na tretjem pa Američan Michael McPhail (598).

Rajmond Debevec je zadel 597 krogov, Robert Markoja pa 593.

Slovenija sedma na ekipni tekmi

Že včeraj je bila na sporedu ekipna tekma, na kateri je Slovenija zasedla sedmo mesto (1773 krogov). V tej neolimpijski disciplini je zmagala Norveška (1789) pred ZDA (1786) in Francijo (1784).

Slovenijo so zastopali Robert Markoja (594), Rajmond Debevec (591) in Dušan Ziško (588).