Drakšič izgubil šele v finalu VN Hrvaške

Danes se obetata še dve kolajni slovenskih judoistk, saj bosta na blazine stopili Lucija Polavder in Ana Velenšek.

15. september 2013 02.21
lvi*judo
Mi. Š., šport

Reka - Že uvodni dan premiernega turnirja za veliko nagrado v judu na Hrvaškem (z nagradnim skladom 100.000 ameriških dolarjev) je postregel s slovensko kolajno. Na zmagovalni oder se je povzpel evropski prvak Rok Drakšič, ki je po zmagah nad Hrvatom Denisom Bečićem (10:0), Nemcem Christopherjem Völkom (7:0) in Rusom Aleksejem Astafevom (5:0) ter finalnem porazu z Južnokorejcem Gui-Manom Bangom osvojil 2. mesto v kategoriji do 73 kilogramov. »Izgubil je, ker sva imela različni taktiki. Če bi me poslušal do konca, bi lahko tudi zmagal,« je kot vedno kritično držo do svojega varovanca ohranil Marjan Fabjan, strokovni direktor pri JZS.

Blizu odličij so bili včeraj še petouvrščeni Nina Milošević (do 63 kg), Matjaž Trbovc (do 60 kg) in Andraž Jereb (do 66 kg). Novi slovenski kolajni se napovedujeta danes, ko bosta na blazine športne dvorane Zamet stopili še evropska
prvakinja Lucija Polavder (nad 78 kg) in podprvakinja Ana Velenšek (do 78 kg).