A tekmovanje za veliki slam se je za 29-letno Celjanko začel s precej vroče krvi, potem ko so prireditelji trdili, da je njen kimono premajhen, zaradi česar so zahtevali, da ga zamenja. Čeprav je trener Marjan Fabjan vztrajal, da je – kakor vedno – v skladu s pravili, so organizatorji vztrajali pri svojem. A ne le to, ker je celjski strokovnjak povzdignil glas, so ga povrhu kazensko poslali na tribune, s katerih je nato spremljal zmagoviti pohod svoje varovanke.
Očitno je zaplet okrog kimona malce vrgel iz tira tudi Trstenjakovo, ki zgolj uvodnega dvoboja ni dobila z iponom – Britanko Lubjano Piovesana je namreč izločila z vazarijem. Vse preostale tekmice – Kitajko Jing Tang, Brazilko Ketleyn Quadros, Venezuelko Anriquelis Barrios in Kubanko Maylin Del Toro Carvajal – je spravila na hrbet. In to v kimonu, ki so ji ga sprva prepovedali. Zanimivo tudi, da je lahko Fabjan finalni obračun znova spremljal z roba tatamija.
Prava zmešnjava okrog kimona
»Bilo je kar naporno, toliko bolj zaradi vsega, kar se je dogajalo ob blazinah. Okrog mojega kimona je bila prava zmešnjava; najprej so mi prepovedali, da bi se borila v njem, nato pa organizatorjev ni več motil in sem ga lahko znova oblekla,« je zmajevala z glavo olimpijska prvakinja izpred treh let v Riu de Janeiru in priznala, da se ji je bilo težje boriti, ker je Fabjan ni smel voditi s prostora za trenerje.
»Morda zaradi tega moje borbe niso bile najlepše. Toda ne glede na vse sem se počutila dobro in zares sem vesela, da se je na koncu tako dobro izšlo,« si je oddahnila Trstenjakova, potem ko si je v Abu Dabiju, kjer moči meri 553 judoistov in judoistk iz 95 držav, izbojevala že svojo 16. zmago v svetovnem pokalu, peto na turnirjih za veliki slam. Z njo je osvojila kopico točk v olimpijskih kvalifikacijah in naredila naslednji veliki korak k igram v Tokiu 2020.