Funchal - Britanski tekač Mo Farah in španska skakalka v višino Ruth Beitia na bila na slovesnosti v Funchalu proglašena za najboljša evropska atleta v tem koledarskem letu.
Odločitev o nazivu najboljših evropskih atletov je bila v rokah ljubiteljev atletike, ki so glasovali na družbenih omrežjih, svoje glasove pa je oddalo rekordnih 200.000 ljudi.
V moški konkurenci je zmagal 33-letni Mo Farah, ki je kot prvi v zgodovini osvojil tri tovrstne nazive (2011, 2012, 2016). Britanski atlet je navijače prepričal predvsem s svojim dosežkom v Riu de Janeiru, kjer je kot drugi v zgodovini ubranil olimpijska naslova v teku na 5.000 in 10.000 metrov. Pred njim je to uspelo le Fincu Lasseju Virenu leta 1972 in 1976.
Pri ženskah je največ glasov dobila 37-letna Ruth Beitia, ki je letos postala tako olimpijska prvakinja kot tudi evropska prvakinja v skoku v višino.
Podelili so tudi nagradi za mlada atleta, ki sta pokazala največji napredek. Zmagala sta 20-letni nemški tekmovalec v troskoku Max Hess, ki je letos postal evropski prvak, in 22-letna belgijska mnogobojka Nafissatou Thiam, ki je v Riu postala olimpijska prvakinja v sedmeroboju.













