Kolesarji Omege svetovni prvaki v kronometru

Moštvo Omega Pharma Quick Step je osvojilo naslov svetovnega prvaka v kronometru, Adria Mobil je bila dvajseta.

22. september 2013 19.56
Italy Road Cycling Worlds

Firence - Na svetovnem prvenstvu je danes potekala moška ekipna vožnja na čas, v kateri je naslov zmagovalca ubranila ekipa Omega Pharma Quick Step.

Belgijska ekipa je 56,8-kilometrsko preizkušnjo končala le 88 stotink hitreje kot avstralski klub Orica GreenEdge, tretji je bil britanski Sky (+22,62).

Na kronometru je sodelovala tudi slovenska ekipa Adria Mobil, za katero so vozili Slovenci Kristjan Fajt, Matej Mugerli, Tomaž Nose in Klemen Štimulak ter Hrvata Bruno Maltar in Radoslav Rogina. Ti so v cilj prikolesarili z zaostankom štirih minut in 34 sekund, kar je zadostovalo za 20. mesto.

»Danes smo odpeljali, tako kot smo se dogovorili. Prvih sedem kilometrov, ko nas je čakal vzpon, smo šli nekoliko z rezervo, potem pa na polno do konca. Med tekmo smo bili enakovredni in se lepo menjavali, težko bi peljali boljše,« je po dirki dejal Matej Mugerli.

Poleg slovenske ekipe sta tekmovala tudi dva Slovenca, Jani Brajkovič in Kristijan Koren. Brajkovič se je z ekipo Astane uvrstil na šesto mesto (+1:21,21), Koren pa je s Cannondalom osvojil sedmo mesto (+1:28,81).

V ponedeljek bo na svetovnem prvenstvu na sporedu posamični kronometer za člane do 23 let in mladinke.

Izidi ekipna vožnje na čas (Montecatini Terme - Firence, 56,8 km)

1. Omega Pharma Quick Step (Bel) 1:04:16,74  (Sylvain Chavanel, Michal Kwiatkowski, Tony Martin,
Niki Terpstra, Kristof Vandewalle, Peter Velits)

2. Orica GreenEdge (Aus) +0,88 (Luke Durbridge, Michael Hepburn, Daryl Impey, Brett