Ljubljana – Ponovil se je lanski scenarij. ACH Volley je veljal za nespornega favorita v pokalu Slovenije za odbojkarje, a ostal praznih rok, lovoriko mu je izmaknil Calcit Volleyball. Ljubljančanom se zlepa ne posreči uresničiti napovedi izpred sezone in v vitrino položiti treh lovorik. Prvoligaška je resda stalnica, interligaška in pokalna pa se izmenjujeta.
Po dveh gladko dobljenih nizih finalnega dvoboja je sedma sila že pisala članke o vrnitvi pokalnega naslova v metropolo. Kamniški sprejem je bil slab, napad neučinkovit, neizsiljenih napak preveč. A gre pritrditi komentarju kapetana ACH Volleyja Andreja Flajsa, češ da morajo prvaki pri sebi poiskati vzroke za padec v tretjem nizu, ki je tekmeca vrnil v igro. Nasprotno pa kapetan Calcita Andrej Štembergar Zupan ocenjuje, da je njegovo moštvo za čudežni zasuk zaslužno samo: »Nasprotnik je začel dobro, mi pa nekoliko živčno, saj smo vedeli, da se lahko z Ljubljančani kosamo, če vzdržimo začetni pritisk. V tretjem nizu smo se na parket postavili konkretno in kakovostno, pokazali veliko željo po zmagi, prikazali srčno in borbeno igro ter tekmeca stisnili v kot.«
Kaj je trener Gašper Ribič naročil po izgubljenem drugem nizu? »Štembi« se najprej namuzne, da so to klubske skrivnosti, nato pa resneje odgovori: »Kaj moramo narediti, smo vedeli že pred tekmo. Ljubljančane poznamo in oni nas. Poskrbeti smo morali predvsem, da smo igrali svojo igro. To smo pokazali v tretjem nizu, nato še v četrtem in petem.« Štirikrat pred tem v sezoni so bili v medsebojnih obračunih uspešnejši državni prvaki, v zadnjih treh dvobojih niso oddali niti niza, prvi v Tivoliju se je končal po petih nizih – le da so tedaj Kamničani v ključnih trenutkih pokleknili. »Tudi takrat nismo igrali doma, enako kot tokrat, čeprav bi, glede na navijaško podporo, lahko rekel, da je bil parket dvorane Planina za nas domač. Peti niz je vselej loterija, odločajo malenkosti, ki smo jih tokrat mi oddelali bolje kot ACH Volley.«
Tekma se je, kot zatrjuje, zlomila v tretjem nizu, ko je Calcit odlično pritisnil s servisom, samo Štembergar Zupan je tedaj prispeval štiri ase. »Verjel sem, da bomo v primeru dobljenega četrtega niza zmagovalci mi, saj je bil tekmec pod večjim pritiskom. Ljubljančani so zmago pričakovali, mi smo si jo zelo močno želeli. In ta želja je naposled pretehtala,« pojasnjuje kamniški kapetan, ki pa opozarja, da kolektiva po pokalni lovoriki ne sme zajeti evforija. Tudi lani jo je klub osvojil, pa potem ostal v prvenstvu praznih rok: »Pokal je zgodba zase in za naš klub res velik uspeh, morda celo presežek, saj smo si za cilj zadali finale. Zmaga je velik plus in nagrada za nas igralce, navijače, cel klub. A to poglavje je zdaj, ko smo naslov še proslavili, kot se spodobi, končano, že v sredo se začenja končnica DP, počitka ni veliko. Glavo bomo morali takoj preusmeriti v finiš sezone.«













