Maja Mihalinec bo (očitno) izpustila zimsko sezono

Najboljša slovenska atletinja minulega leta mora zaradi poškodbe Ahilove tetive mesec dni počivati.

Objavljeno
27. januar 2017 10.38
suhadolnik mihalinec
J. P.
J. P.

Ljubljana - Najboljša slovenska atletinja minulega leta Maja Mihalinec bo morala očitno zaradi poškodbe Ahilove tetive izpustiti letošnjo zimsko sezono. Kot zatrjuje sama, je 90-odstotna verjetnost, da v dvoranski sezoni v teku na 60 metrov ne bo tekmovala, saj mora mesec dni počivati. »Deset odstotkov puščam za primer, če bi se vmes zgodilo nekaj zame res ugodnega in bolečin ne bi čutila več, obenem pa bi bila povsem prepričana, da ne tvegam še hujše poškodbe,« je za STA pojasnila 28-letna tekačica, 48. na 200 metrov na lanskih olimpijskih igrah v Riu.

Nastop na letošnjem dvoranskem evropskem prvenstvu marca v Beogradu se tako zdi krepko oddaljen: »Težave z Ahilovo tetivo se mi vlečejo že dve leti, a smo to težavo nekako obvladovali. Po začetku sezone me je tetiva nehala boleti, ko se je zmanjšala intenzivnost vadbe iz časa priprav. Tokrat je bilo obratno. Oktobra so se pojavile bolečine, a sem pozneje nanje pozabila, tudi na pripravah na Tenerifih jih nisem čutila. Decembra, po vrnitvi v domovino, pa so se znova pojavile, morda tudi zaradi hitrega prehoda na precej hladnejše vreme. Dva dni nisem mogla niti stopiti na nogo.«

Mozirjanka je dodala še: »Zdravniki so mi svetovali premor in mesec dni brez teka, da se stanje umiri. Zdaj že delam vaje za moč, treniram dnevno in upam, da bom z nekaj specialnimi vajami pridobila na tistih področjih telesne priprave, ki sem jih doslej zaradi pomanjkanja časa zanemarjala. Vse je za nekaj dobro. Moj prvi cilj je nastop v poletni sezoni, tudi tek na 200 metrov ima veliko prednost prednost pred dvoranskim na 60 metrov. Vseeno pa je škoda, saj sem pripravljena vsaj tako dobro kot za minulo dvoransko sezono.«