Markoja deveti v Granadi

Slovenski strelec Robi Markoja je v disciplini standardna puška na 300 metrov na SP v Granadi zasedel deveto mesto.

17. september 2014 15.36
G. L., Delo.si

Granada - Slovenski strelec Robi Markoja je na današnji posamični tekmi svetovnega prvenstva v disciplini standardna puška na 300 metrov zasedel deveto mesto, zadel je 580 krogov. Rajmond Debevec je bil s 574 krogi 19., Dušan Ziško pa je s 571 krogi preizkušnjo končal na 25. mestu.

Zmagal je Francoz Cyril Graff (589), drugi je bil Norvežan Ole Kristian Bryhn (587), tretji pa Švicar Marcel Buerge (585 krogov).

Najboljši Slovenec danes Markoja je na strelišču v Las Gabiasu kleče zadel 197, leže 199 in stoje 184 krogov in se tako uvrstil v najboljšo deseterico v tej zahtevni disciplini. Debevec je v klečem položaju zadel 191, v ležečem 198 in stoječem 185 krogov, Ziško pa kleče 189, leže 197 in stoje 185 krogov.

Jutri bo na sporedu moška eliminacijska tekma v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj na 300 metrov, na tekmi pa bodo nastopili vsi trije Slovenci, ki so tekmovali tudi danes.

Klavdija Jerovšek, Urška Kuharič in Petra Vernik bodo nastopile na mladinski tekmi z malokalibrsko puško v trojnem položaju.