Mezgec peti na dirki po Alberti

Na kolesarski dirki po Alberti je drugo etapo Luka Mezgec končal na 5. mestu. V skupnem vodstvu Peter Sagan.

06. september 2013 11.52
Kolesarska zveza Slovenije
Š. Ro., Delo.si, STA

Edmonton - Slovenski kolesar Luka Mezgec te dni nastopa na dirki po Alberti. V drugi etapi je član ekipe Argos Shimano zabeležil nov soliden rezultat in končal na petem mestu. Za zmago na 174,8 dolgi preizkušnji sta se udarila ubežnika, je Švicar Silvan Dillier (BMC Racing) ugnal Moldavca Sergeja Tvecova.

Šprint glavnine pa je dobil Slovak Peter Sagan, ki tudi vodi v skupnem seštevku, Mezgec je z zaostankom minute in 12 sekund na 34. mestu Ino Aldo Ilešič (UnitedHealthcare) je bil tudi tokrat v ozadju.

Soliden rezultat je v četrtek uspel tudi Tomažu Nosetu (Adria Mobil), v prvi etapi Bergameškega tedna v Italiji je zasedel osmo mesto. Etapo je dobil Nemec Patrik Sinkewitz, ki je v cilj 168 kilometrov dolge proge prišel 16 sekund pred prvo zasledovalno skupino, v kateri je bil od novomeških kolesarjev tudi Hrvat Rado Rogina, ki je zasedel šesto mesto.