Mišmaševa balkanska prvakinja v krosu

Slovenska atletinja Maruša Mišmaš je na balkanskem prvenstvu v krosu slavila v konkurenci do 23 let.

22. november 2015 16.14
BALKANSKO PRVENSTVO V KROSU

Zagreb - Slovenska atletinja Maruša Mišmaš je zmagala na balkanskem prvenstvu v krosu v hrvaškem kraju Vrbovec.

Mišmaševa je tekmovala v konkurenci do 23 let in šestkilometrsko razdaljo pretekla v času 20:45,6. Na drugem mestu je končala Turkinja Sevilay Eytemis s časom 20:57.

»Prve tri kroge sem se držala vodilne skupine, nato pa je ena izmed Turkinja pospešila in sem ji sledila. V predzadnjem krogu mi je trener Svetlan Vujasin rekel, da naj jo prehitim. Znašla sem se v ospredju, v zadnjem krogu pa sem še nekoliko pospešila in ji pobegnila. Proga je bila povsem razmočena in blatna, na njej sta bila tudi dva hloda in mi je bila zelo všeč,« je pojasnila Mišmaševa.

V moški konkurenci je Rok Puhar zasedel četrto mesto v članski konkurenci (31:58), z desetkilometrsko progo pa je najhitreje opravil Turek Hasan Pak (31:17).