Na atletskem SP dva dopinška primera

Na atletskem SP v Daeguju je Mednarodna atletska zveza (IAAF) zabeležila dva dopinška primera.

04. november 2011 12.10
04. november 2011 12.34

Monaco - Na letošnjem atletskem svetovnem prvenstvu, ki je v Daeguju v Južni Koreji potekalo med 27. avgustom in 4. septembrom, so zabeležili dva primera dopinga, je sporočila Mednarodna atletska zveza (IAAF).

Pri testiranju vzorcev B so uporabo prepovedanih sredstev odkrili pri portugalski tekačici na 3000 metrov z zaprekami Sari Moreira, drugi dopinški grešnik pa je korejski šrinter Lim Hee-namu. Moreira je sicer tekmovanje končala na 12. mestu, Lim pa je bil član štafete 4 x 100 metrov, ki je osvojila peto mesto v kvalifikacijski skupini. Pri obeh so našli sledi metilheksanamina in sta začasno suspendirana, piše STA.