Na zaključnem turnirju še Calcit in Krka

Odbojkarji Calcita in Krke so si izborili mesto na zaključnem turnirju pokala Slovenije. Za zadnje mesto ACH in Maribor.

09. december 2015 23.59
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Ljubljana - Po odbojkarjih Panvite Pomgrada, ki so prejšnjo sredo še drugič premagali Triglav, sta se danes na zaključni turnir pokala Slovenije uvrstila še Calcit Volleyball in Krka.

Kamničani so v četrtfinalu izločili Salonit Anhovo, Novomeščani pa Fužinar Metal. Povratna četrtfinalna tekma med Mariborom in ACH Volleyjem bo na sporedu 21. decembra.

Kanalci so se po zmagi v Kamniku pred 14 dnevi nadejali, da se bodo še enkrat več uvrstili na zaključni turnir pokala Slovenije. Osemkratni pokalni zmagovalci Slovenije so po hudem boju izgubili uvodni niz, se v drugem vrnili v igro, v nadaljevanju pa so Kamničani samo potrdili, da so v tem trenutku boljša ekipa do domačih odbojkarjev.

Na zaključni turnir se je po dolgih letih spet uvrstila tudi Krka. Novomeški odbojkarji so s 3:1 zmagali že v svoji dvorani, na Ravnah pa so po gladki zmagi v prvem nizu v drugem popustili, v izenačenem tretjem do zmage prišli v končnici in si s tem že zagotovili skupno zmago. Četrti niz je bil tako le še formalnost.

Na zaključnem turnirju pokala Slovenije, ki bo 9. in 10. januarja prihodnje leto, se bosta v polfinalu pomerila Calcit Volleyball in Krka, medtem ko Panvita Pomgrad, ki je prejšnjo sredo premagala Triglav Kranj, svojega nasprotnika še čaka. Znan bo po tekmi med Mariborom in ACH Volleyjem, ki bo 21. decembra. Na prvi so s 3:0 zmagali Ljubljančani.