Olimpija z ameriškim branilcem

Hokejistom Olimpije se je danes pridružil še ameriški branilec Kyle Medvec, novo pogodbo pa je dobil tudi Rok Leber.

Objavljeno
26. avgust 2014 18.30
G. L., Delo.si
G. L., Delo.si

Ljubljana – Moštvo hokejskega kluba Telemach Olimpija je danes dopolnil 26-letni ameriški branilec Kyle Medvec, ki je z zmaji podpisal enoletno pogodbo. 198 centimetrov visoki hokejist je bil leta 2006 kot 102. po vrsti izbran na naboru lige NHL s strani ekipe Minnesota Wild, a mu v najmočnejši ligi na svetu ni uspelo nikoli nastopiti.

Lansko sezono je odigral v Minnesotini podružnični ekipi, ki igra v ligi AHL, Iowa Wild in na 72 tekmah prispeval štiri gole ter pet podaj. Najnovejša okrepitev zmajev v Ljubljano prihaja v petek.

Leber podpisal novo pogodbo

Novo enoletno pogodbo z Olimpijo je podpisal tudi slovenski napadalec Rok Leber, ki je v Tivoliju igral že v minuli sezoni, pred tem pa štiri sezone preživel v tujini. Celjan je bil namreč član treh švedskih ekip, nastopal je za Lidingö Vikings, HV71 ter IK Pantern. V zadnjih tednih se je 22-letnik preizkušal tudi v Rusiji, na koncu pa se je odločil nadaljevati zgodbo, ki jo je v zelenem dresu začel januarja letos.