Phelpsu v Minneapolisu ne gre po načrtih

Ameriški plavalni zvezdnik Michael Phelps tudi po drugem dnevu mitinga v Minneapolisu ostaja brez zmage.

14. november 2015 12.05
SWI-SPO-ARENA-PRO-SWIM-SERIES---DAY-1

Minneapolis - Ameriški plavalni zvezdnik Michael Phelps ta konec tedna nastopa na mitingu v Minneapolisu, kjer pa mu ne gre po načrtih, saj je tudi po drugem tekmovalnem dnevu brez zmage.

30-letni Američan, ki si je na olimpijskih igrah priboril rekordnih 22 odličij, je na mitingu doslej nastopil v treh disciplinah.

V četrtek je na 100 metrov prsno plaval 52,99 sekunde in osvojil tretje mesto, pred njim sta končala Santo Condorelli (52,58) in Giles Smith (52,57).

Phelps je drugi dan najprej tekmoval na 200 metrov delfin in zasedel drugo mesto. Razdaljo je preplaval v času 1:58,38 in zaostal le za Chaseom Kaliszem (1:58,07). Sledil je še nastop na 100 metrov hrbtno, kjer pa je ostal brez finala in osvojil drugo mesto v malem finalu (56,12). Michaela Phelpsa tako čaka še kar nekaj dela, če si bo želel zagotoviti nastop na olimpijskih igrah v Riu.

Povsem drugače velja za njegovo rojakinjo Kathleen Ledecky. Devetkratna svetovna prvakinja je prvi dan slavila na 200 metrov prosto (1:55,37), drugi dan pa je dodal še zmago na 400 metrov prosto (4:02,67).