Čeprav je šlo za novo izjemno predstavo, pa Albert Korir ni ogrozil svetovnega rekorda.

23. april 2017 15.39
Austria Vienna City Marathon
A. V.
A. V.
Dunaj - Albert Korir v moški in Nancy Kiprop v ženski konkurenci sta zmagovalca 34. izdaje maratona po ulicah prestolnice severne sosede Slovenije Dunaja. Leta 1994 rojeni Kirui je slavil s časom dveh ur, osmih minut in 42 sekund, njegova rojakinja pa je med dolgoprogašicami slavila s časom dveh ur, 24 minut in 20 sekund.

Korir je s ciljnim sprintom v glavnem mestu Avstrije osvojil svojo prvo zmago na maratonih. Kenijci so pometli s konkurenco. Na prvih petih mestih so bili tekači iz Kenije. Drugo mesto je osvojil Ishmael Bushendich (2:08:42), tretji je bil Ezekiel Omullo (2:09:10).

Tudi pri ženskah sta Kenijki osvojili prvi dve mesti, Kipropova je bila prva (2:24:20), drugo mesto je pripadlo rojakinji Rebecci Chesir (2:24:25), na tretjem in četrtem mestu sta bili Etiopijki Roza Dereje (2:25:17) in Shuko Genemo (2:26:06), peto mesto pa je prav tako pripadlo Kenijki Angeli Tanui (2:26:31).

Čeprav je šlo za novo izjemno predstavo, pa Korir ni ogrozil svetovnega rekorda. Tega ima tako še vedno v lasti njegov rojak Dennis Kimetto, ki je berlinski maraton leta 2014 kot najhitrejši tekač maratonov na svetu končal v dveh urah, dveh minutah in 57 sekundah.