Požunova tretja v Rusiji

Slovenska smučarska skakalka Katja Požun je na poletni veliki nagradi v Nižjnem Tagilu osvojila tretje mesto.

13. september 2013 20.12

Jekaterinburg - Slovenska smučarska skakalka Katja Požun je na tekmi poletne velike nagrade v ruskem Nižjnem Tagilu osvojila tretje mesto.

Prvo mesto je prepričljivo pripadlo Japonki Sari Takanaši (263,7), ki je drugouvrščeno Francozinjo Coline Mattel (243,4) prehitela za kar 20,3 točke, Požunova jih je osvojila 234,6.

Po prvi seriji je Požunovi kazalo še bolje, saj je zaostajala le za Takanašijevo, a jo je nato v drugem skoku prehitela Mattelova, čigar drugi skok je bil za štiri metre daljši.

»Današnje uvrstitve sem res vesela, sploh zaradi tega, ker zadnji mesec nisem ravno dobro skakala. Po dolgem času sta mi tako uspela dva lepa skoka. Imam še nekaj rezerv, sploh drugi skok ni bil tako dober. Med tekmami je bilo lepo malo potrenirati, predvsem pa je dobro, da sem odmislila skakalnico iz Curchevela, saj mi res ne leži. Skakalnica tu v Nizhniy Tagilu pa mi je všeč, saj gre za modern objekt, podoben Planici ali Almatyu,« je dejala Požinova.

Poleg nje so nastopile še štiri Slovenke, Urša Bogataj je bila peta (230,7), Eva Logar je bila 12. (222,7), Maja Vtič 23. (208,9) in Špela Rogelj 28. (203,2).

Po polovici tekem je na prvem mestu današnja zmagovalka Sara Takanaši z 225 točkami, druga je Francozinja Coline Mattel (129), tretja pa Katja Požun (126). Tik za njo je Ema Klinec (100), Maja Vtič je 13. (67), Eva Logar 15. (64), Urša Bogataj 17. (58) in Špela Rogelj 29. (15)