Novo mesto - Slovenski kolesar Primož Roglič (Adria Mobil) je zmagovalec 7. kolesarske dirke Hrvaška - Slovenija. 177,8 kilometra dolgo preizkušnjo je nekdanji smučarski skakalec dobil po dolgem pobegu, ko je v cilj prikolesaril nekaj sekund pred Avstrijcem Davidom Wöhrerjem. Tretje mesto je zasedel Matej Marin, glavnina kolesarjev pa je zaostala več minut.
Dirko je zaznamoval pobeg sedmih kolesarjev, ki se je začel kmalu po štartu, v njem pa sta bila tudi Slovenca Marin, član avstrijske ekipe Simplon Wels, ter Roglič, predstavnik domače ekipe Adria Mobil. Skupina je imela ob prvem prihodu v Novo mesto, približno 70 kilometrov pred ciljem, ko je bilo v njej šest kolesarjev, že skoraj osem minut prednosti, tako da so se na glavnem novomeškem trgu že pojavila vprašanja, ali je v štirih "balkanskih krogih" okoli dolenjske prestolnice celo sposobna priti pred glavnino.
Razlika se je ob tretjem prečkanju ciljne črte še povečala, zato je bilo jasno, da glavnina ubežnikov ne more več ujeti. V predzadnjem krogu se je vodilna skupina razpolovila, toda za slovenske navijače je bilo pomembno, da sta v vodilni trojki ostala oba Slovenca, ob njima pa je bil še Wöhrer (Tirol). Roglič je v zadnjem krogu poskušal z napadom na vzponu na Petelinjek, Marin mu ni mogel slediti, Avstrijec pa se ni dal. A malo pozneje je moral tudi on priznati premoč mlademu Rogliču, ki se je tako veselil zmage.
»Tak razplet je vsekakor presenečenje, očitno glavnina ni bila zainteresirana za lovljenje, v ubežni skupini pa smo bili predstavniki sedmih ekip, tako da je bil uspešen pobeg boljša rešitev. Sam nisem hiter kolesar, zato sem na vzponih poskušal dvigniti ritem. S tem sem jih načel, na zadnjem vzponu pa jih tudi strl. V zadnjem kilometru pa sem imel občutek ponosa, ki ga je težko opisati. Na dirko nisem prišel z velikimi pričakovanji, predvsem sem si želel dober trening. A po spletu okoliščin sem se znašel v dobrem položaju in ga tudi izkoristil,« je po zasluženi zmagi dejal Zasavec iz Kisovca.
Na slovenskih cestah je po dveh letih nastopil tudi Jani Brajkovič, a je kolesar Astane, ki je na tej dirki nastopal v dresu slovenske reprezentance, dirko predčasno zaključil, saj je bil zanj usoden padec. Po prvih podatkih se Belokranjec ni težje poškodoval, dobil je le nekaj odrgnin, poroča STA. »Mislim, da ni nič hujšega, mislim, da je zdaj že na kolesu in trenira,« je dejal Srečko Glivar, ki je Brajkoviči nudil prvo pomoč.
Na startu dirke, ki je štela za evropski in avstrijski pokal, je bilo sicer 124 kolesarjev iz 19 ekip in 12 držav.













