Špela Ponomarenko Janić četrta, Zakrajšek deveti na SP

Slovenska šprinterka na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić je na SP v Duisburgu zasedla četrto mesto na 500 metrov.

31. avgust 2013 13.23
J. P., M. Ž., Delo.si

Duisburg - Slovenska šprinterka na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić je na svetovnem prvenstvu v Duisburgu opravila s prvim finalnim nastopom in na 500 metrov osvojila četrto mesto.

Zmagala je Madžarka Danuta Kozak (1:57,395) pred Nemko Katrin Wagner-Augustin (1:58,300) in Novozelandko Liso Carrington (1:58,619), slovenska predstavnica pa je 500-metrsko razdaljo preveslala v času 1:59,071.

»Moj cilj sta bili dve uvrstitvi v finale, kar sem izpolnila, vse, kar je več, pa je super. Res je četrto mesto eno mesto manj od kolajne, vendar moram biti s svojim rezultatom zadovoljna. To je nenazadnje moj najboljši rezultat na 500 metrov. Jutri bom poskušala dodati še kakšen kanček več in upam, da bom dosegla podobno dober rezultat,« je dejala slovenska kajakašica.

Ponomarenko Janićeva je bila pred tem uspešna tudi v polfinalu na 200-metrski razdalji in se je uvrstila v jutrišnji finale (11.50). V tretji polfinalni skupini je ciljno črto prečkala kot prva s časom 40,229, s čimer je precej izboljšala svoj kvalifikacijski čas 41,592. Za seboj je pustila tudi Poljakinjo Marto Walczykiewicz (40,341) in v Bački Palanki rojeno Madžarko Nataso Douchev Janics (40,970). Enaintridesetletna Koprčanka se je doslej že dvakrat okitila z odličjem s SP v tej kategoriji: pred sedmimi leti v Szegedu je bila srebrna, leto pozneje v Duisburgu pa bronasta.

Zakrajšek deveti na 1000 metrov

Poleg Ponomarenko Janićeve je na svetovnem prvenstvu danes veslal tudi Jošt Zakrajšek, ki je v finalu A na 1000 metrov osvojil deveto mesto (3:49,322).

Naslov prvaka je osvojil Nemec Max Hoff (3:44,210), srebro si je priboril Avstralec Ken Wallace (3:44,652) in bron Madžar Bence Dombvari (3:44,680).

»Z današnjim nastopom sem v bistvu zadovoljen, z rezultatom pa daleč od tega. Že včeraj sem videl, da bo vse odprto od drugega do devetega mesta, prvo je bilo pač oddano za Hoffa. Kdor je bolje izkoristil današnje razmere, je bil na stopničkah, drugi pač ne. Delno se izgovarjam na vreme, saj sem imel smolo z bočnim vetrom. Pri medaljah so bili tisti, ki so imeli proge bolj v zavetrju, proti deveti progi. Tako sem prvih 500 metrov porabljal tisto energijo, ki jo običajno hranim za drugo polovico. A kakor koli, to je vendarle moja najboljša uvrstitev na SP,« je povedal Zakrajšek.