Sredozemske igre: Bertoncelj z zlato kolajno, suspenz za Saro Hutinski

Slovenska četa v Mersinu nadaljuje z zbiranjem kolajn - Sašo Bertoncelj je bil najboljši na konju z ročaji.

Objavljeno
24. junij 2013 15.24
Gimnastika
M. Ž., D. O., Delo.si/STA
M. Ž., D. O., Delo.si/STA

Mersin - Slovenski telovadec Sašo Bertoncelj je na sredozemskih igrah v Mersinu osvojil zlato kolajno na konju z ročaji. Slovenski tekmovalec je za svoj nastop prejel oceno 15,266 točke. Drugi je bil Hrvat Robert Seligman (15,100), tretji pa Španec Fabian Gonzalez Vidal (14,833). Alen Dimic je tekmovanje končal na šestem mestu.

»Že ko sem končal svojo vajo, sem sumil, da bo verjetno ta nastop dovolj za kolajno, počakati sem moral le še Hrvata in Španca,« je po nastopu povedal Bertoncelj, ki se je ozrl na to, da se mu mnogokrat izmuznejo tovrstne žlahtne kovine na velikih tekmah.

»Na svetovnih prvenstvih se mi res, z evropskega pa jo imam. Pač, v zadnjem obdobju so bili tudi spleti okoliščin takšni, da do odličja nisem prišel, tu mislim predvsem na bolezen, poškodbe ... Je pa tako. Razlike so majhne, zelo hitro se ti pripeti napaka, ki te stane zmagovalnega odra. Enostavno smo fantje tako dobri, da je včasih le vprašanje dnevne forme. Danes se je meni lepo poklopilo,« je povedal Bertoncelj in dodal: »Vsaka zmaga je pomembna. Sredozemske igre so na vsaka štiri leta. Dobiti medaljo je lepo in poskušaš izkoristiti vsako priložnost, ki jo imaš. V Almerii na prejšnjih igrah še nisem bil pripravljen, bil sem rezerva, tukaj pa sem bil eden favoritov in na srečo mi je uspelo to vlogo upravičiti,« je še povedal Bertoncelj.

Dimic na treh orodjih brez kolajne

Alen Dimic, ki je bil na konju z ročaji šesti, je nato nastopil še na bradlji in drogu, kjer je dosegel peto oziroma osmo mesto.

Slovenski tekmovalec je bil zlasti razočaran z uvrstitvijo na bradlji, kjer je imel drugo oceno predtekmovanja. »Žal se danes ni izteklo po mojih željah. Drugi so imeli mogoče malo več sreče ali pa sodnike na svoji strani. Jaz sem dal svoj maksimum. Zadovoljstvo ni preveliko, bo pa naslednjič bolje. Kar pa se tiče bradlje, pa ... jaz sem svoje naredil, pri meni niso bili realni, bili pa so nerealni pri drugih ocenah. Žal se takšne črne pike pri gimnastiki dogajajo, nekateri, ki smo iz majhnih držav, ne pridemo v poštev, drugi pač. Upam, da ne bo več takšnih svinjarij, ki so dobesedno za bruhati,« je bil kritičen Dimic.

Teja Belak je nastopila v finalu preskoka. Zbrala je 13,283 točke, kar je bilo dovolj za šesto mesto. Zmagala je Egipčanka Fadwa Mahmoud s 14,250, druga je bila Francozinja Johana Cano (13,616), tretja pa Italijanka Giulia Leni (13,599).

Tik za stopničkami je na parterju ostala Saša Golob. Za svoj nastop je prejela 12,866 točke, zlato pa je odšlo v Italijo z Vanesso Ferrari (13,900). Druga je bila Francoiznja Valentine Sabatou (13,200), tretja pa Italijanka Elisabeta Preziosa (13,166).

Srebro Sagmeistrove, bron štafete

Slovenska plavalka Mojca Sagmeister je z osebnim rekordom 2:00,96 osvojila srebrno kolajno na 200 metrov prosto. Kasneje si je priplavala tudi bron v štafeti 4x200 metrov prosto (8:16,34), kjer so poleg nje plavale še Anja Klinar, Špela Bohinc in Tanja Šmid. Zlato so si priplavale Italijanke (8:07,50), srebro pa Španke (8:12,55).

»Z današnjim dnem sem zelo zadovoljna, saj sem na 200 prosto odplavala osebni rekord in osvojila drugo mesto. Ko sem odplavala in pogledala na tablo, sem bila res 'ful ful' vesela, saj se že nekaj časa trudim za osebni rekord, pa mi ni uspelo. Po malo manj kot uri sem imela še štafetni nastop, kjer je bil čas sicer slabši kot v solo tekmi, skupno pa smo osvojile tretje mesto in sem zelo zadovoljna z današnjim dnem. Po jutranjem nastopu sem dobila dodatno spodbudo, samozavest, vedela sem, da mi medalja ne bo ušla, nisem pa vedela, katero mesto bom osvojila,« je po dveh uspešnih nastopih povedala Sagmeistrova.

Sara Hutinski priznala kajenje trave in je že na poti domov

Vodstvo slovenske odprave na sredozemskih igrah v Mersinu je suspendiralo odbojkarico slovenske reprezentance Saro Hutinski, saj je priznala, da je kadila marihuano pred odhodom v Turčijo. Za slovensko odbojkarico so igre končane, igralka pa bo zapustila sredozemsko vas v Mersinu ter se vrnila v domovino takoj, ko ji bo vodstvo reprezentance uredilo letalsko vozovnico.

»Ko smo to izvedeli, smo se enostavno odzvali na edini pravilen način in jo izključili iz reprezentance. Tudi odbojkarska reprezentanca jo je po tem priznanju črtala s svojega seznama. Na vodstvu ekipe v Mersinu je, da ji čim prej zagotovimo letalsko vozovnico za vrnitev v domovino,« je v zvezi s tem dejal vodja slovenske ekipe na sredozemskih igrah Iztok Čop.

Slovenski strelec Željko Moičević je osvojil peto mesto z zračno puško. V velikem finalu v tej disciplini bo nastopila tudi Živa Dvoršak, finalni nastop pa si je pristreljal tudi Boštjan Maček v trapu.

Strelci brez kolajn

V Mersinu so danes tekmovali strelci Živa Dvoršak, Boštjan Maček in Željko Moičević, ki so vsi ostali brez želenih kolajn. Maček je zasedel četrto mesto v trapu, Dvoršakova in Moičević pa sta finalno tekmo z zračno puško končala na petem mestu.

»Moj nastop je bil zelo dober, v finalu pa moraš imeti tudi nekaj sreče. Res pa je, da v tej sezoni nimam veliko nastopov v finalu, na današnji tekmi pa mi niso šla na roko niti spremenjena pravila. Upam, da jih bodo kmalu ukinili,« je po današnji preizkušnji v trapu dejal Maček.

S svojim streljanjem ni bila zadovoljna niti Dvoršakova, ki bo morala še preučiti svoje napake. »V Mersin nisem prišla po zmago, sem si pa želela kakovostnega nastopa. A ga nisem doživela, nikakor mi ni 'šlo notr', kot bi rekli v strelskem žargonu. Po tej tekmi bo potrebno narediti dobro analizo, v tem trenutku nimam nobenih konkretnih odgovorov za moj nastop.«

Danes sta nastopila tudi Grega Potočnik in Matej Žniderčič. Prvi je z zračno puško zasedel enajsto, drugi pa v trapu dvajseto mesto.