Ljubljana - Slovenski namizni tenis bo imel tudi v novi sezoni nemške bundeslige, ki je že v polnem teku (doslej so odigrali tri kola), vnovič dva svoja predstavnika, saj bo Bojan Tokič še naprej nosil majico finalista minule sezone Saarbrückna, medtem ko Jan Žibrat ostaja član močno okrepljenega Grünwettersbacha, ki meri precej višje kot nazadnje.
Saarbrücken je uvodoma s 3:2 odpravil zasedbo Mühlhausna, levji delež k uspehu je prispeval ravno prekaljeni Novogoričan, ki je najprej s 3:2 ugnal Ovidiuja Ionescuja, nato pa v ključnem dvoboju s 3:1 še Daniela Habesohna. V drugem kolu je moralo njegovo moštvo na kolena pred vodilno Fuldo (1:3), Bojan pa je bil brez moči v obračunu z Ruwenom Filusom (0:3). V tretjem kolu je bil Saarbrücken, pri katerem si kruh služijo še Portugalec Tiago Apolonia ter Nemca Patrick Baum in Patrick Franziska, prost.
Grünwettersbach je v svoje vrste pred sezono zvabil 21-letnega Japonca Masatako Morizona in 19-letnega Nemca kitajskih korenin Dang Qiuja, zadržal pa Španca Alvara Roblesa Martineza in Britanca Samuela Walkerja, kar pomeni, da je Žibrat odslej peti loparček in verjetno ne bo dobival veliko priložnosti za dokazovanje. V prvih treh kolih je počival, moštvo pa je vpisalo zmagi nad Bergneustadtom (3:2) in Mühlhausnom (3:2), pokleknilo pa pred Grenzauom (1:3).













