Športne nagrade: Frodeno najboljši v Nemčiji, BBC nagradil Murrayja

Nemci so podelili nagrade najboljšim športnikom, prepričali so jih Jan Frodeno, Christina Schwanitz in kombinatorci.

21. december 2015 10.16
GERMANY-SPORTS-ATHLETE-OF-THE-YEAR
M. Ž.
M. Ž.

Baden-Baden - Nemški športni novinarji so podelili nagrade najboljšim nemškim športnikom v tem letu. Več kot 3000 novinarjev je za zmagovalce razglasilo triatlonca Jana Frodena, suvalko krogle Christino Schwanitz in ekipo nordijskih kombinatorcev.

V moški konkurenci je zmagal Jan Frodeno, ki je postal prvi z naslovom olimpijskega prvaka in Ironmanovega svetovnega prvaka. V glasovanju je prejel 2491 točk in premagal smučarskega skakalca Severina Freunda (2352) in nordijskega kombinatorca Johannesa Rydzeka (753).

Pri ženskah je novinarje prepričala Christina Schwanitz, ki je na svetovnem prvenstvu v Pekingu osvojila naslov prvakinje. Dobila je 1264 točk, le štiri več od metalke kopja Katharine Molitor (1260), tretja je bila moderna peterobojka Lena Schönebron (1241).

Med ekipami so nagrado prejeli nordijski kombinatorci Tino Edelmann, Eric Frenzel, Fabian Riessle in Johannes Rydzek, ki so v Falunu postali svetovni prvaki. Ti so prejeli 1987 glasov, druga je bila ženska biatlonska štafeta (1761), tretja pa moška biatlonska štafeta (1631).

BBC nagradil Murrayja

Škotski tenisač Andy Murray je na svečani prireditvi v Belfastu prejel nagrado za BBC-jevo športno osebnost leta.

Škot je imel glavne zasluge za to, da je britanska reprezentanca v Davisovem pokalu osvojila svojo prvo lovoriko po 79 letih, poleg tega pa je sezono končal na drugem mestu lestvice ATP.

Murray je v glasovanju prejel 361.446 izmed 1.009.498 glasov (35%), na drugem mestu je bil igralec ragbija Kevin Sinfield z 278.353 glasovi (28%), tretja pa atletinja Jessica Ennis-Hill z 78.898 glasovi (8%).