Trstenjakova zmagala v Zagrebu

Slovenska judoistka Tina Trstenjak je na VN Zagreba slavila v konkurenci do 63 kilogramov.

13. september 2014 20.24

Zagreb - Slovenska judoistka Tina Trstenjak je drugi dan VN Zagreba zmagala v kategoriji do 63 kilogramov.

Trstenjakova, ki si je na preteklem svetovnem prvenstvu v Čeljabinsku priborila bronasto odličje, je v prvem krogu z iponom premagala Hrvatico Ano Kokeza, v drugi borbi je bila po točkah boljša od Britanke Gemme Howell, v polfinalu pa je znova predčasno z iponom ugnala še Brazilko Imene Agouar.

Slovenka se je v finalu pomerila s Švedinjo Mio Hermansson in polovici borbe je povedla z juko, proti koncu izvedla še en met za najnižji točkovni izkupiček ter se veselila zmage z 2:0.

Ostali slovenski borci niso dosegli vidnih uvrstitev. Rok Drakšič se je moral v kategoriji do 73 kg posloviti že po prvi borbi, ko ga je po točkah premagal Belgijec Jean Yves Bottieau. Jesenko Četić je med borci do 81 kg prvo borbo še dobil, a drugo izgubil in prav tako ostal brez uvrstitve. V isti kategoriji je nastopil še Gašper Jerman in klonil že v prvi borbi proti Nemcu Dominicu Resselu. Med borkami do 70 kg je enaka usoda doletela še Anko Pogačnik, ki je izgubila proti Britanki Megan Fletcher.