Učimura svetovni prvak v mnogoboju

Japonski telovadec Kohei Učimura si je v Antwerpnu priboril četrti zaporedni naslov svetovnega prvaka.

04. oktober 2013 01.08
Belgium Gymnastics Worlds

Antwerpen - Na svetovnem prvenstvu v gimnastiki je danes potekala prva finalna odločitev - moški mnogoboj - v katerem si je svoj četrti zaporedni naslov prvaka izboril Japonec Kohei Učimura.

Odlični japonski telovadec je zmagal z rekordno oceno 91,990 točke, drugi je bil njegov rojak Rjohei Kato (90,032) in tretji Nemec Fabian Hambüchen (89,332).

Učimura je vodil od samega začetka tekmovanja in si po uvodnih nastopih na parterju priboril 0,058 točke prednosti pred Katom, na tretjem mestu je bil Američan Samuel Mikulak (+0,192). Kohei Učimura je v nadaljevanju dobil najboljši oceni za nastopa na krogih (15,100) in preskoku (15,333), drugi je bil na konju z ročaji (15,133) in drogu (15,533), na bradlji pa tretji (15,333).

V petek se bodo v mnogoboju pomerile še ženske, v soboto in nedeljo pa bodo gledalci lahko videli finalne nastope po posameznih orodjih.