Usoda Slabeta bo znana septembra

Odločitev o tem, kdo bo v prihodnje vodil slovensko odbojkarsko reprezentanco, bo znana v drugi polovici septembra.

Objavljeno
26. avgust 2014 19.44
G. L., Delo.si
G. L., Delo.si

Ljubljana - Ni še znano, ali bo Luka Slabe tudi v prihodnje vodil slovensko odbojkarsko reprezentanco. Odločitev o tem, kdo bo v prihodnje slovenski selektor, bo predsednik Odbojkarske zveze Slovenije Metod Ropret sporočil v drugi polovici septembra, ko bo opravil vse potrebne razgovore. Predsednik se je s Slabetom že sestal, a bo, kot pravi, končno odločitev sprejela slovenska stroka.

»Luka si še naprej želi voditi reprezentanco, a kako stvari stojijo, še ne morem reči. Nikamor se nam ne mudi, saj je do naslednjih tekmovanj še veliko časa,« je za STA uvodoma dejal Ropret. Kdo bo novi selektor, bo predsednik, kot je zagotovil sam, s svojimi sodelavci dobro premislil. »Takoj po neuspešni evropski ligi je bilo veliko pritiskov name, nekateri bi Luko zamenjali že v dvorani. A treba je reči, da je imel opozicijo že, ko je postal selektor, po porazu z Grčijo je bila ta še glasnejša. Odločitev ne bo lahka, dejstvo pa je, da bodo z njo nekateri zadovoljni, drugi pa ne. Vsekakor se bom še enkrat pogovoril tudi z igralci, da tudi oni povedo, kaj si mislijo. Kakšnih predlogov za novega selektorja pa ni bilo, prav tako se nam ni nihče nudil. Ne domači strokovnjak in ne tujec,« je nadaljeval Ropret in dodal, da je poškodba njegovega sina Gregorja v evropski ligi težja, kot je sprva kazalo.

»Gregor si je strgal vezi v gležnju. A pravega časa za okrevanje ali operacijo ni bilo. S svojim novim klubom, avstrijskim Tirolom, že trenira, toda vprašanje je, če bo v takem stanju lahko pokazal vse, kar zna. Gleženj mora pred treningi in tekmami dodatno zavarovati, da se ne bi stanje še poslabšalo,« je še povedal predsednik odbojkarske krovne organizacije.