Utroša SP končal v 1. krogu

Edini slovenski predstavnik na badmintonskem svetovnem prvenstvu v Koebenhavnu, Iztok Utroša, je nastope končal že v 1. krogu.

Objavljeno
26. avgust 2014 20.38
Iztok Utroša,Ljubljana Slovenija 08.11.2013
G. L., Delo.si
G. L., Delo.si

København − Iztok Utroša, ki je kot edini Slovenec nastopil na svetovnem prvenstvu v badmintonu, je s svojimi nastopi zaključil že v prvem krogu, ko ga je premagal trenutno 29. igralec s svetovne lestvice Srikanth Kidambi. Indijec je za zmago potreboval tri nize (21:11, 11:21, 21:12).

»Začetna trema je pustila posledice v prvem nizu, v katerem sem naredil veliko neizsiljenih napak in zaradi tega niz izgubil. V drugem nizu sem igral zelo zbrano, pokazal zelo dobro igro in ga gladko dobil na 11. V tretjem nizu sva bila povsem skupaj v prvem delu, nato je moja zbranost popustila in Indijcu je uspelo narediti serijo točk, tako da je niz dobil na 12. Kljub porazu sem s prikazano igro zadovoljen,« je dejal Utroša, ki je pred nadaljevanjem sezone optimistično razpoložen.

»Enomesečne priprave na Kitajskem dajejo rezultate in ta moj nastop na svetovnem prvenstvu kaže, da se lahko že uspešno merim tudi z igralci, ki so med prvih 30 na svetovni lestvici. To je spodbudno pred turnirji za svetovno lestvico, na katerih bom nastopil v naslednjih mesecih,« je še povedal 25-letni Lendavčan.

Na SP tekmuje približno 4000 igralcev in igralk s petih celin, letošnja gostiteljica Danska pa je najboljše badmintoniste na svetu do zdaj gostila trikrat, in sicer v letih 1983, 1991 in 1999.