Van der Poel svetovni prvak med mladinci, Vosova med članicami

Nizozemski kolesar Mathieu van der Poel je na cestni dirki SP postal prvak med mladinci.

28. september 2013 15.17
Italy Road Cycling Worlds

Firence - Nizozemski kolesar Mathieu van der Poel si je na današnji cestni dirki mladincev priboril naslov svetovnega prvaka.

Van der Poel je 140-kilometrsko razdaljo prevozil v času 3:33:14 in za tri sekunde prehitel drugouvrščenega Danca Madca Pedersena, za toliko je zaostal tudi Albanec Iltjan Nika na tretjem mestu.

Mladi nizozemski svetovni prvak ima kolesarstvo v svoji krvi, saj je bil njegov dedek sloviti Francoz Raymond Poulidor, ki je tekmoval med letoma 1960 in 1977.

Na današnji preizkušnji so nastopili tudi trije Slovenci, Matic Kolar Šafarič je bil 26. (+2:40), Kristjan Kumar 37. (+2:40) in David Per 95. (+10:17).

Vosovi drugi zaporedni naslov

Na svetovnem prvenstvu so danes nastopile tudi članice, pri katerih si je Nizozemka Marianne Vos na cestni dirki priborila drugi zaporedni naslov prvakinje.

Vosova je za 140,05-kilometrsko razdaljo potrebovala 3 ure in 44 minut, kar je bilo petnajst sekund hitreje od drugouvrščene Švedinje Emme Johansson, bron je osvojila Italijanka Rossella Ratto (+0:15).

Med 141 tekmovalkami iz 43 držav so nastopile tudi tri Slovenke. A Polona Batagelj, Špela Kern in Urša Pintar tako kot 92 ostalih tekmovalk dirke niso končale.

Katjuši ukradli vsa kolesa

Ruskemu kolesarskemu moštvu Katjuša, za katerga nastopa tudi Slovenec Simon Špilak, so ponoči ukradli vsa kolesa, tako da njeni tekmovalci jutri ne bodo mogli sodelovati na cestni dirki za člane.

Novico je razkril Aleksander Kolobnev, ki je na spletnem socialnem omrežju Twitter zapisal: »Policija je na delu, saj so nam ukradli vsa kolesa in jutri ne bomo štartali.«

Jutrišnja 272,26-kilometrska članska dirka po zadnja preizkušnja svetovnega prvenstva v Firencah, pričela pa se bo ob 10. uri.

Rezultati cestne dirke mladincev (140 kilometrov)