Veličastna prva domača zmaga Sokolov

Slovenski državni prvaki v ameriškem nogometu so z 62:34 odpravili novince v AFL, moštvo Steelsharks Traun.

22. maj 2017 18.40
Ameriški nogomet

Ljubljana - Slovenski državni prvaki v ameriškem nogometu, igralci moštva Ljubljana Silverhawks, so v šestem kolu avstrijske lige AFL vpisali tretjo zmago, prvo pred domačimi navijači. Na Kodeljevem so z 62:34 (14:0, 12:6, 14:22, 22:6) odpravili novince v ligi Steelsharks Traun, s katerimi se bodo vnovič, toda na gostovanju, pomerili 3. junija. Prihodnji domač obračun jih čaka 17. junija, ko v Ljubljano prihaja zasedba Mödling Rangers.

Sokoli so dvoboj odlično začeli in že v prvem polčasu z rezultatom 26:6 dokazali, kdo je gospodar na igrišču. V tretji četrtini so gostje v napadu uspešno prihajali do novih poskusov in zadetkov, a je domači napad vedno znova odgovoril z enako mero. V zadnjem delu so se Sokoli zbrali tudi v obrambi in tekmo mirno pospravili pod streho. Vnovič je blestel ljubljanski napad, zlasti z igro po zraku: Anthony Gardner je podal za neverjetnih 450 jardov in 7 zadetkov, štiri je ujel Matic Tomše (najdaljšega za 96 jardov), dva novinec Raymond Bridges in enega mladi Luka Šutanovac. S tekom so gostitelji dosegli dva zadetka, po enega Gregor Črepinšek in Bridges.