Veslaško SP: Rojec v četrtfinalu

Na SP v veslanju v Amsterdamu se je skozi repasaž v četrtfinale med enojci uvrstil Matej Rojec.

Objavljeno
25. avgust 2014 21.05
Š. Ro., Delo.si
Š. Ro., Delo.si

Amsterdam - Slovenski veslač Matej Rojec se je z drugim mestom v repasažu uvrstil v četrtfinale enojcev na svetovnem prvenstvu v Amsterdamu.

Po previdnem začetku je nato Rojec zaveslal nekoliko odločneje ter se brez težav uvrstil na drugo mesto in v četrtfinale. To je uspelo tudi zmagovalcu repasaža Hrvatu Davidu Šainu, medtem ko so predstavniki Peruja, Ukrajine in Paragvaja izpadli.

Četrtfinalni nastop ga čaka v sredo popoldne. V torek bosta v repasažu nastopili še dve slovenski posadki dvojni četverec in dvojec. Grega Domanjko, Jernej Markovc, Luka Špik in Gašper Fistravec se bodo pomerili s posadkami Norveške, Nizozemske, ZDA, Francije in Italije, v poflinale pa se kvalificirata prvi dve. Napredovanje v polfinale bo cilj tudi dvojca z Alešem in Janezom Zupanom, ki bosta nastopila v konkurenci čolnov Finske, Kitajske, Turčije, ZDA in Mehike. Med najboljših dvanajst vodita prvi dve mesti.

V dvojnem četvercu je trener Miloš Janša preskusil dve novi varianti sedežnega reda, o dokončni razporeditvi pa se bo odločil na jutranjem treningu. Trener in veslači so preverili in korigirali tudi nastavitve čolna, vse s ciljem optimizacije pogojev za torkov nastop, kjer bodo naskakovali uvrstitev v polfinale.