Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokič na EP v Schwechatu kaže svoje mojstrstvo v konkurenci dvojic.

09. oktober 2013 16.25
vidic tokič
Janez Porenta, šport

Schwechat - Drugi dan tekmovanja med posamezniki in v dvojicah se za slovensko odpravo na evropskem prvenstvu v Avstriji ni začel dobro. Vse naše dvojice so namreč potegnile kratko z izjemo naveze mentorja in učenca, Bojana Tokiča in desetletje mlajšega Jana Žibrata. Slovenca sta ponovila torkov scenarij in tudi drugima tekmecema, Srboma Bojanu Crepulji in Bojanu Miloševiću, nista oddala niti niza, s čimer je 32-letni Novogoričan še podaljšal niz svoje neporaženosti na prvenstvu.

Slovenca sta ob zmagi s 3:0 (6, 7, 6) prikazala vrhunsko igro, Žibratu se poškodba gležnja, ki jo je začasno saniral s ponedeljkovo terapijo pod prsti reprezentančnega maserja Uroša Kastelica, domala ne pozna več, Tokič pa se v tekmovanju v dvojicah odlično ogreva za posamični del, v katerega bo kot 15. nosilec vstopil šele v petkovih dvobojih 1/32 finala. Primorcu, ki si klubski kruh služi pri nemškem prvoligašu Saarbrücknu, se je posrečila tudi najlepša poteza dvoboja, saj je Miloševićevo žogico vrnil kar z udarcem izza hrbta - in bil ob tem še uspešen. Ni odveč poudariti, da se je sijajne točke veselil, kot se zna le on.

V spodnjem videoposnetku si oglejte današnjo najlepšo potezo Bojana Tokiča.