Vuelta: zmaga Martina, rdečo majico prevzel Froom

Zmagovalec desete etape dirke po Španiji je Tony Martin (HTC), Jani Brajkovič pa se je v skupnem seštevku prebil med TOP10.

29. avgust 2011 18.33
29. avgust 2011 18.44
D. O., Delo.si
Salamanca - Kolesarji so pred prvim dnevom odmora na letošnji dirki po Španiji danes opravili s posamično vožnjo na čas, piše STA. Kronometer v dolžini 47 km okoli Salamance je odlično prevozil edini slovenski predstavnik Janez Brajkovič (RadioShack). Belokranjec je osvojil osmo mesto, v skupnem seštevku pa se je prebil na deveto mesto.

Posamični kronometer po skorajda povsem ravni trasi desete etape Vuelte je dobil Nemec Tony Martin (HTC-Highroad), v Keniji rojeni Britanec Christopher Froome (Sky) pa je prevzel vodstvo v skupnem seštevku dirke.

Lanski zmagovalec Vincenzo Nibali, vodilni do te etape Mollema in španski hribolazec Joaquim Rodriguez so na kronometru precej zaostali. V skupnem seštevku ima Froome 12 sekund naskoka pred Dancem Jakobom Fuglsangom, tretji je Wiggins. Nibali (Liquigas-Cannondale) je bil 15. (+ 2:24), Mollema 25. (+ 3:09), Rodriguez (Katjuša) pa komaj 71. (+ 5:24).

V sredo se bo dirka nadaljevala z 11. etapo. Slednja bo dolga 167 kilometrov in se bo končala z 19 kilometrov dolgim ciljnim vzponom.