Vuelta: Ratto s samostojnim pobegom do dosežka kariere

Deževno 14. etapo kolesarske dirke po Španiji je v Pirenejih dobil Italijan Daniele Ratto. Vincenzo Nibali povečal prednost.

07. september 2013 19.22
CYCLING-ESP-TOUR

Andorra la Vella - Italijanski kolesar Daniele Ratto (Cannondale) je zmagovalec 14. etape kolesarske dirke po Španiji. V deževnih in mokrih razmerah v Pirenejih je do uspeha prišel po zgodnjem samostojnem pobegu, kar 45 km je prekolesaril sam in dosegel svoj največji uspeh doslej.

Drugo mesto je na današnji 155 km dolgi preizkušnji, ki se je končala v Andori, zasedel Vincenzo Nibali (Astana) in tako še povečal prednost v skupni razvrstitvi. Na drugo mesto se je prebil Američan Christopher Horner (RadioShack), ki zaostaja za 50 sekund, Irec Nicholas Roche pa je padel na šesto mesto (Saxo - Tinkoff).

Veliko je zaostal tudi Španec Alejandro Valverde (Movistar), a je zaostanek v zadnjih 10 km nekoliko omilil. Težka etapa je terjala tudi »žrtve«; zaradi podhladitve je odstopil eden najbolj slovitih tekmovalcev na letošnji Vuelti - Italijan Ivan Basso (Cannondale).

Slovenska kolesarja na današnji etapi nista bila v ospredju: Janez Brajkovič (Astana) je zasedel 42. mesto in za današnjim zmagovalcem iz Italije zaostal 14:34 minute, v skupni razvrstitvi pa je z 21. zdrsnil na 24. mesto (+20:30). Drugi slovenski predstavnik Grega Bole (Vacansoleil) je zasedel 121. mesto (+29:12), navkljub temu pa je v skupni razvrstitvi malenkostno napredoval na 118. mesto (+2:07:16).

V nedeljo bo na sporedu izjemno zahtevna 224,9 km dolga gorska preizkušnja, ki se bo začela v Andori, končala pa v Peyragudesu. Kolesarka karavana bo morala premagati tudi štiri vzpone prve jakostne kategorije.