Zakrajšek in Janićeva uspešna v finalu A SP

Veslača Jošt Zakrajšek in Špela Ponomarenko Janić sta se na razdaljah 1000 oziroma 500 metrov uvrstila v finale A.

29. avgust 2013 21.05
Kitajska.Peking.23.08.2008.Finalni nastop Spele Ponomarenko.Foto:Matej Druznik/DELO
M. Ž., Delo.si/STA
Duisburg - Slovenska šprinterja na mirnih vodah Jošt Zakrajšek in Špela Ponomarenko Janić sta uspešno prestala kvalifikacijsko in polfinalno sito na svetovnem prvenstvu v Duisburgu. Zakrajšek se je z zanesljivim veslanjem uvrstil v finale A na 1000 metrov, Ponomarenko Janićeva pa na pol krajši razdalji.

Zakrajšek je v kvalifikacijah dosegel drugi čas svoje skupine, drugi pa je bil tudi v polfinalni. Finalni nastop na 1000-metrski razdalji ga čaka v soboto. V petek bo slovenski kajakaš veslal v kvalifikacijah na 500 metrov, v nedeljo pa ga čaka še nastop na 5000 metrov.

Prav tako je zelo zanesljivo v finale A prišla tudi Ponomarenko Janićeva na 500 metrov. V kvalifikacijski skupini je bila druga, v polfinalni pa znova druga. Finalni nastop Primorko čaka v soboto, v petek pa bo najboljša slovenska mirnovodašica veslala še v kvalifikacijah na 200 metrov.

Svoje nastope v Duisburgu je že v sredo končal parakajakaš Dejan Fabčič, ki je veslal na 200 metrov in tekmovanje končal na 11. mestu.