Žbogar in Vinčec na SP brez boja za kolajne

Jadralca Vasilij Žbogar in Gašper Vinčec sta SP razreda finn v Tallinnu končala na 13. oziroma 23. mestu.

30. avgust 2013 21.00

Tallinn  - Slovenska jadralca Vasilij Žbogar in Gašper Vinčec se v Tallinnu na svetovnem prvenstvu jadralcev v razredu finn nista uvrstila v jutrišnjo finalno regato za odličja. Žbogar je zasedel skupno 13. mesto, Vinčec pa je 23.

Prireditelji so bo dveh dneh brezvetrja izpeljali tri regate. Vasilij Žbogar je bil v prvi 22. in Gašper Vinčec 7., v drugi je bil Žbogar 25., Vinčec pa 48., v zadnji pa je bil Žbogar šesti in Vinčec 30.

Žbogar je tako s skupno 96 točkami zasedel v razvrstitvi prvenstva 13. mesto, tik pod deseterico najboljših, Vinčec pa je s skupno 139 točkami 23. Slovenca bosta tako jutri zajadrala v finalni regati, namenjeni ostalim jadralcem, uvrščenim od 11. mesta dalje.

Pred odločilnim dnem je z veliko prednostjo v vodstvu Brazilec Jorge Zarif (45 točk), drugi je Britanec Edward Wright in tretji Francoz Jonathan Loberto (oba 64).