Živa Dvoršak v Mehiki v družbi najboljših

Slovenska strelka je na tekmi svetovnega pokala z malokalibrsko puško v trojnem položaju zasedla šesto mesto.

09. marec 2018 10.57
tlo*Dvoršak

Guadalajara - Slovenska strelka Živa Dvoršak je sezono svetovnega pokala začela nad pričakovanji. V mehiški Guadalajari je z malokalibrsko puško v trojnem položaju zasedla šesto mesto, potem ko je v finalu zadela 410,5 kroga, poroča STA. Zmagovalni oder je bil povsem azijski, na njem so bile Kitajki Ruijiao Pei (455,4) in Ting Sun (442,2) ter Indijka Anjum Moudgil (454,2). Ljubljančanka je bila še na drugi mehiški preizkušnji blizu vrha, potem ko je bila z zračno puško osma.

V kvalifikacijah še bolje

Ljubljančanki je v kvalifikacijah kraljevske discipline kazalo še bolje, saj je zadela 1169 krogov, kar je bil tretji najboljši dosežek. V strelskem maratonu - od te sezone po novih pravilih tudi dekleta streljajo po štiri serije v klečečem, ležečem in stoječem položaju in ne več zgolj po dveh kot doslej - je prikazala zelo preudarno predstavo. Kleče in leže je zadela po 393 krogov in bila vseskozi povsem pri vrhu, stoje pa je dodala 383 krogov in se zanesljivo prebila v veliki finale. Jutri bosta v isti disciplini nastopila Rajmond Debevec in Robi Markoja, medtem ko je Kevin Venta že zasedel 16. mesto z zračno pištolo.