Dva Slovenca med prvih deset

Na poletni veliki nagradi v smučarskih skokih v Hakubi je Robert Kranjec osvojil šesto mesto, Mitja Mežnar pa deveto. Zmagal je Noriaki Kasai.

29. avgust 2009 15.18
Ti. Kr./STA
Ti. Kr./STA
Hakuba - Japonski veteran Noriaki Kasai (255,5 točke) je zmagovalec poletne velike nagrade v smučarskih skokih v domači Hakubi. Za njim se je uvrstil njegov rojak Fumihisa Jumoto (251), tretji pa je bil vodilni v VN Švicar Simon Ammann (242). V "top 10" sta končala tudi dva Slovenca; Robert Kranjec (216,6) je bil šesti, Mitja Mežnar (210,7) pa deveti.

V finalu je uspešno nastopil tudi Matic Kramaršič (183,5 točke), ki je po 25. mestu v prvi seriji na koncu napredoval kar na 16. V slovenski ekipi je brez finalnega nastopa tako za las ostal le Robert Hrgota na 32. mestu.