EBEL: Avstrija - Slovenija 12:4

Prvič, odkar Slovenija sodeluje v ligi EBEL v hokeju, sta tako Jesenice kot Olimpija trikrat zapored izgubila in se znašla na dnu lestvice. Železarji so klonili v Linzu (3:7), zmaji pa niso zmogli presenečenja na Dunaju (1:4).

02. oktober 2009 22.08
P. Z.
P. Z.
Grenak debi Firsanova, Collinsu zadoščenje

Linz - Za Jeseničane, ki so se med tednom znebili vratarja Borisa Tortunova, je debitiral novi napadalec Konstantin Firsanov, ki je zaigral v prvem napadu z Andrejem Makrovom in Andrejem Troščinskim. Toda krst v EBEL mu ne bo ostal v lepem spominu. "Železarji" iz Zgornje Avstrije so južnim kolegom prvi gol zabili v sedmi minuti, v 12. pa je bilo že 2:0.

Tudi v drugem delu Jeseničani niso našli orožja proti razpoloženim tekmecem. V pol minute so prejeli nova dva gola in tekma je bila odločena. Rok Tičar je na polovici srečanje znižal na 1:4, a so "črna krila" že 15 sekund kasneje odgovorila s petim golom, do drugega premora pa še šestič premagala Gabra Glaviča. Da so Gorenjci prikazali najslabšo igro v drugi tretjini, ni več sploh potrebno poudarjati.

Za "grozovitih" 7:1 je zadel nekdanji jeseniški napadalec Markus Matthiasson, poraz pa sta ob koncu nekoliko ublažila Boris Pretnar in Mitja Robar. Za končnih in še vedno skrb zbujajočih 8:3 je poskrbel Robert Lukas. Nekdanji trener Jesenic Kim Collins, ki so ga iz Podmežakle nagnali po hitrem postopku, je tako dočakal zadoščenje na klopi Linza, ki ga vodi več kot odlično.

Rodmana nabrita proti Olimpiji

Dunaj - Olimpiji se ni kaj dosti bolje godilo v bližnji avstrijski metropoli. Brez kaznovanega Kevina Mitchella, poškodovanega Steva Kellyja in upokojenega kapetana Tomaža Vnuka so se tekmecem upirali do 10. minute ko je kazenski strel zakrivil Greg Kužnik, unovčil pa Gratton.

Ljubljančani so bili resno v igri za zmago vse do 33. minute, ko je vodstvo Dunajčanov po podaji brata Davida podvojil Marcel Rodman. Nekdanji udarni jeseniški dvojec je tri minute pripravil še zadetek Casparssona za 3:0.

Za žarek upanja na osvojitev vsaj točke je deset minut pred koncem z zadetkom v igri 5 na 3 prižgal Kužnik, vendar Olimpija nocoj ni bila sposobna za kaj več. Kaj kmalu je dvome o zmagovalci razblinil Ofner. Morda pa se zelena barka v zmagovite vode po treh porazih vrne v nedeljo, ko bo gostila Linz. Jeseničani bodo v Podmežakli pričakali prvake iz Celovca.

Linz : Acroni Jesenice 8:3 (2:0, 4:1, 2:2)
Dvorana Keine Sorgen, gledalcev 1.900, sodniki: Tschebull, Kaspar in Widmann (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 - P. Lukas (Mayr, Baumgartner, 7), 2:0 - Shearer (Szücs, Leahy, 12), 3:0 - Ibounig (Leahy, Judex, 24), 4:0 - Leahy (Shearer, 25), 4:1 - Tičar (Razingar, Kovačevič, 30), 5:1 - Oberkofler (Purdie, MacDonald, 30), 6:1 - Leahy (Shearer, Szücs, 36), 7:1 - Matthiasson (Oberkofler, Gruber, 43), 7:2 - Pretnar (Sabolič, Makrov, 53), 7:3 - Robar (Razingar, Tičar, 56), 8:3 - R. Lukas (P. Lukas, Leahy, 58 PP1).
Kazenske minute: Liwest Linz 6, Acroni Jesenice 14

Vienna Capitals : Tilia Olimpija 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Dvorana Albert Schultz, gledalcev 3500, sodniki Cervenak (Nemčija), Podlesnik in Sporer (oba Avstrija).
Strelci: 1:0 - Gratton (11 - KS), 2:0 - M. Rodman (D. Rodman, 34), 3:0 - Casparsson (D. Rodman, M. Rodman, 37), 3:1 - kužnik (Royer, Banham, 50 - PP2), 4:1 - Ofner (Lakos, 52).
Kazenske minute: Vienna Capitals 18, Tilia Olimpija 20.

Drugi izidi 8. kola v EBEL - Salzburg : Graz 99ers 5:3, Salzburg : Graz 99ers 5:6 - po kazenskih strelih, SAPA Fehervar : Medveščak 6:5 - v podaljšku, odigrano v četrtek - KAC : VSV 4:1.

Vrstni red: VSV (+1) 14, Vienna Capitals in Graz 99ers po 12, Linz (8), 11, Alba, Salzburg (+1) in Medveščak po 8, KAC 7, Tilia Olimpija 6, Acroni Jesenice 3.