EP v košarki, skupina A: Nemčija preprečila napredovanje Izraela

Košarkarji Izraela so na peti tekmi predtekmovanja izgubili proti Nemčiji (80:76) in ostali brez napredovanja.

09. september 2013 16.31
BASKET-EURO-2013-BEL-FRA
J. P., M. Ž., Delo.si

Ljubljana -  Reprezentanca Izraela je ostala brez želenega napredovanja, potem ko je na peti tekmi predtekmovanja morala priznati premoč Nemčije (76:80).

Izraelci so so imeli pred dvobojem z Nemčijo še vse možnosti za uvrstitev v drugi del, kar se je poznalo tudi na igrišču, saj so prvo četrtino končali s prednostjo osmih točk (20:12).

V nadaljevanju je pobudo prevzela Nemčija in drugo četrtino dobila za devet, tretjo pa za tri točke (53:51). Izrael v zadnjih desetih minutah ni uspel obrniti rezultata sebi v prid, tako da je bila Belgija še pred dvobojem s Francijo že uvrščena v drugi del.

Ukrajina porazila Veliko Britanijo

Reprezentanca Velike Britanije je imela pred zadnjim predtekmovalnim dnem možnosti za napredovanje, vendar ji je načrte prekrižala Ukrajina (87:68).

Ukrajinski košarkarji so večino dela opravili že v prvem polčasu, ki so ga sklenili z vodstvom 48:31, po katerem se Britanci niso več vrnili v igro.

Pri Ukrajini sta največ točk dosegla Igor Zajcev in Kiril Natjažko (11), pri Otočanih pa Devon Van Oostrum in Kieron Achara (12).

Francozi potrdili prvo mesto

Francija, ki je na prvi prvenstveni tekmi presenetljivo izgubila proti Nemčiji, je danes premagala Belgijo (82:65) in osvojila končno prvo mesto.

»Galski petelini« so dvoboj začeli pod pričakovanji in si v uvodni četrtini priigrali 11 točk zaostanka (19:30), svoje prave obraze pa so pokazali šele v tretji četrtini, ki so jo dobili s 23 točkami razlike (32:9) in zlomili odpor Belgije. Pri Franciji je bil najbolj razigran prvi zvezdnik Tony Parker (20 točk), pri Belgiji pa Axel Hervelle (13).

Francija je v drugi del prvenstva prenesla štiri točke, drugouvrščena Ukrajina tri in Belgija dve.