Košarkarji Belgije so na napeti tekmi po podaljšku premagali Nemčijo (77:73).

05. september 2013 16.31
BASKET-EURO-2013-UKR-ISR
J. P., M. Ž., Delo.si

Ljubljana - Nemška košarkarska reprezentanca je le dan po odmevni zmagi proti Franciji morala priznati premoč Belgiji, ki je po podaljšku slavila s 77:73 (vrhunci v spodnjem videu).

Belgija je tekmo začela zelo dobro in v drugi četrtini vodila za 14 točk (30:16), pred zadnjimi desetimi minutami pa za sedem (48:41). Obetavno jim je kazalo tudi 1:41 pred koncem rednega dela (60:56), vendar so si Nemci s trojko Lucce Staigerja izborili podaljšek (63:63).

Belgijski košarkarji so podaljšek začeli z delnim izidom 5:0, po katerem so se Nemci večkrat približali na dve točki (68:70, 72:74, 73:75), vendar so Belgijci svoje vodstvo zadržali vse do konca.

Ukrajina boljša od Izraela

Košarkarji Ukrajine in Izraela so otvorili drugi dan tekmovanja v tivolski skupini A, uspešnejši pa so bili Ukrajinci, ki so zmagali s 74:67.

Ukrajina je tekmo začela dobro in po prvi četrtini vodila za šest točk (19:13), do polčasa pa je svojo prednost povečala na devet (35:26).

Tretjo četrtino je zaznamovala izenačena igra, saj je Izrael ves čas tesno sledil nasprotnikom (34:35, 36:37, 42:44), vendar se je Ukrajina ob koncu vendarle nekoliko oddaljila (53:46). Izraelski košarkarji so zadnjo četrtino začeli obetavno in se ponovno povsem približali Ukrajini (60:62), ki pa je tekmo odločila z delnim izidom 5:0.

V Ukrajinski reprezentanci je bil najbolj razpoložen Sergej Gladyr s 17 točkami, pri Izraelu pa Afik Nissim z dvanajstimi.

Galski petelini do prve zmage

Francozi so na zadnji tekmi skupine prepričljivo premagali Britance (88:65) in s tremi točkami zaostajajo le za neporaženo Ukrajino.

»Galski petelini« so si že v prvi četrtini priborili 12 točk prednosti, ki so jo Otočani do polčasa zmanjšali na osem (37:45). Francozi so nato dvoboj odločili v tretji četrtini, ki so jo dobili s petnajstimi točkami prednosti (26:11), kar je bil za Britance prevelik zalogaj.

Pri francoskih košarkarjih sta bila naujčinkovitejša Nicolas Batum s 17 in Tony Parker s 16 točkami, pri Britancih pa Daniel Clark s 16 točkami.