Eurobasket, skupina B: slovo Makedonije, Srbija na varnem

V skupini B je BiH z 62:54 dobila dvoboj z Makedonijo, Srbija je z 80:71 ugnala Latvijo, Litva pa Črno goro s 77:70.

08. september 2013 13.26
Slovenia Basketball Eurobasket

Jesenice - Po dnevu premora je spet živahno v dvorani Podmežakla in okolici. V zelo izenačeni skupini B pa je že znanih nekaj »poražencev« predtekmovanja.

Nastop v druegm delu v Stožicah si je denimo že zagotovila Srbija, ki je z zmago z 80:71 nad Latvijo skočila na vrh skupine B. Izbranci Dušana Ivkovića so hitro preboleli poraz proti Makedoniji in si lepo prednost priigrali že v uvodni četrtini, vodstva pa niso več izpustili iz rok.

Najboljši v srbski vrsti je bil kapetan Nenad Krstić s 25 točkami, Nemanja Bjelica in Raško Katić sta jih zbrala po 11. Pri Latvijcih je bil z 18 točkami najboljši Kristaps Janicenoks.

Slovo Makedonije

Prvo srečanje dneva je prineslo spopad dveh moštev, ki sta se v petek s senzacionalnima zmagama vrnili med žive: BiH in Makedonije. Zelo izenačen dvoboj je po boljši zadnji četrtini z 62:54 dobila BiH, varovanci slovenskega trenerja Aleša Pipana pa pa po tretjem porazu ne morejo več računati na preboj v Stožice.

V dresu BiH je bil najbolj razpoložen Mirza Teletović z 22 točkami, Nihad Djedović jih je dodal 20. V makedonski reprezentanci se je pri 19 točkah tokrat ustavil dolžnik letošnjega EP Bo McCalebb.

Litva do zmage v podaljšku

V večernem dvoboju je Litva šele po podaljšku s 77:70 premagala Črno goro. Ekipi sta imeli pred začetkom dvoboja podobno izhodišče, Litva dve zmagi, Črna gora eno, večji del tekme pa sta se izmenjavali v vodstvu. A več kot sedem (Litva) in štiri točke (Črna gora) prednosti nobena ekipa ni imela in o uspehu je odločala četrta četrtina. V tej so bili za začetek vendarle bolj zbrani in natančni Litovci, si priigrali že osem točk naskoka (57:49), kar pa le ni bilo dovolj, saj je bil izid dve minuti pred koncem spet le še 57:56, Tyrece Rice pa je Črnogorcem pičlih deset sekund pred sireno s trojko prinesel podaljšek.

V tem pa so Balkanci povsem zmrznili in v zadnjih dveh minutah po izidu 70:72 niso več dosegli koša, Darius Lavrinovič in Jonas Valančiunas pa sta odločila zmagovalca, pri katerem je Ksistof Lavrinovič kot najboljši strelec dosegel 24 točk; Rice je bil z 19 najboljši pri tekmecih.