Eurobasket, skupina C - Barton junak češke zmage nad Poljsko

Češka reprezentanca je v drugem kolu EP za točko premagala Poljsko (68:69).

05. september 2013 16.28
BASKET-EURO-2013-CRO-GEO
J. P., M. Ž., Delo.si

Celje - Češki košarkarji so drugi dan evropskega prvenstva vknjižili tesno zmago nad Poljaki (69:68), za katero je štiri sekunde pred koncem dvoboja poskrbel Luboš Barton.

Poljaki so vodili praktično celotno srečanje in imeli pred zadnjimi 65 sekundami prednost petih točk (67:62), a so se Čehi vrnili v igro. Osem sekund pred koncem dvoboja so zaostajali za dve točki (68:66), nato pa je Luboš Barton zadel met za tri točke in češki košarkarji so lahko začeli slaviti.

V češki reprezentanci je bil izjemno razpoložen Jan Vesely, ki vknjižil 23 točk in 14 skokov, Lubpš Barton in Tomaš Satoransky sta jih dosegla po 10. Pri Poljakih je bil najboljši strelec Michal Ignerski (17).

Hrvaška porazila Gruzijo

Hrvaška košarkarska reprezentanca je v slovenski predtekmovalni skupini C na košarkarskem evropskem prvenstvu dosegla prvo zmago na prvenstvu, potem ko je le za točko ugnala Gruzijo s 77:76 (vrhunci v spodnjem videu).

Hrvaška se je morala za uvodno zmago zelo potruditi in je vse do zadnjih sekund trepetala za zmago. Naši južni sosedje so ob polčasu vodili le za točko (35:34), 6 minut in pol pred koncem dvoboja pa že za pet (61:56), vendar se je Gruzija na krilih razpoloženega Tsintsadzeja (25 točk) vrnila v igro. Hrvaški ob samem koncu ni kazalo dobro, saj je 21 sekund pred iztekom zaostajala za točko (75:76), nato pa ji je zmago s polaganjem zagotovil Ante Tomić.

Prvi Hrvaški je bil najboljši strelec Dontaye Draper (16), pri Gruziji pa George Tsintsadze (25).

Vsaj na papirju bi morali biti Poljaki v tekmi s Čehi papirnati favoriti, a prikazano v uvodnem kolu napovedi postavlja pod vprašaj: Češka je namreč vse do zadnjega mešala štrene Slovencem, Poljaki pa so že v uvodni četrtini kapitulirali proti Gruziji. »Če bomo igrali tako kot prvi dan, se lahko tokrat nadejamo zmage,« se zaveda češki selektor Pavel Budinsky.