Eurobasket, skupina C: Španija premagala Poljsko s +36, Češka ohranila upanje

V skupini C je Španija z 89:53 premagala Poljsko, Češka je bila boljša od Gruzije s 95:79.

08. september 2013 14.24
Slovenia Basketball Eurobasket

Celje - V dvorani Zlatorog se bo tudi danes nadaljevalo odlično vzdušje, še zlasti ob zadnji tekmi, ko bosta na parket stopili še neporažena Slovenija in sosednja Hrvaška.

Za obstanek sta se pomerili Češka in Gruzija, ki sta imeli po prvih treh tekmah enak izkupiček: zmago in dva poraza. Češki košarkarji so na koncu slavili visoko zmag (95:79), pot do nje pa so si tlakovali že v prvem polčasu. Z dvema točkama ostajajo v igri za napredovanje v drugi del, njihova nadaljnja usoda pa bo dokončno jasna po drugi ponedeljkovi tekmi proti Hrvaški. Jan Vesely je bil na koncu s 27 točkami prvi strelec obračuna.

Poljska v prvem polčasu le do 13 točk

Današnji spored v skupini C sta sicer začeli Poljska in Španija. Evropski prvaki so nad zadnjeuvrščeno znesli z zmago za 36 točk (89:53), semafor je med tekmo večkrat kazal na še večjo razliko. Že po prvi četrtini je bil izid 25:5 v prid Špancev. Ti imajo zato tudi daleč najboljše razmerje med prejetimi in doseženimi točkami med vsemi ekipami na eurobasketu. Hrvaško so premagali s + 28, Češko z 21 točkami razlike, le Sloveniji so morali priznati premoč z 78:69.

Poljaki so tako izgubili še četrto tekmo in še poglobili krizo na prvenstvu, na katerem so kajpak že ostali brez vsakih možnosti za napredovanje. Pri Špancih sta bila s 15 točkami strelsko najbolj razpoložena Marc Gasol in Ricky Rubio.