Italija je v drugem kolu evropskega prvenstva visoko premagala Turčijo (90:75).

05. september 2013 16.49
BASKET-EURO-2013-FIN-SWE
J. P., M. Ž., Delo.si

Koper - Turška reprezentanca se je po drugem kolu evropskega prvenstva znašla v nezavidljivem položaju, saj jo je Italija premagala z 90:75 in ji prizadejala še drugi poraz (vrhunci v spodnjem videu).

Turki so tekmo začeli obetavno in povedli za pet točk (17:12), v nadaljevanju pa je bila Italija razred zase. Ta je rezultat do konca prvega polčasa obrnila sebi v prid (44:34), pred zadnjo četrtino pa je vodila že za sedemnajst točk.

Pri Italiji je blestel prvi strelec Pietro Aradori s 23 točkami (za dve 5/5, za tri 4/5), Alessandro Gentile jih je dodal 20. Pri Turčiji sta največ točk prispevala Ömer Ašik in Hidayet Turkoglu (12).

»Igrali smo odlično, še posebej to velja za naš napad. Po drugi strani smo se z nasprotnikom uspešno zoperstavili v fizični igri pod obema košema in jih zadržali pod 80 točkami, kar je bil eden izmed naših ciljev,« je po zmagi dejal Aradori.

Druga zmaga Finske

Finska reprezentanca nadaljuje z odličnimi predstavami na evropskem prvenstvu, kjer je po veliki zmagi nad Turčijo danes premagala še Švedsko (81:60).

Švedski košarkarji so se nasprotnikom uspešno upirali le prvo četrtino (27:27), nato pa v drugi dosegli le štiri točke (4:21), s čimer so Finci tekmo praktično odločili že do polčasa.

Pri Finski sta bila najboljša strelca Gerald Lee (14) in Kimmo Muurinen (12), pri Švedski pa je največ točk dosegel Jeffery Taylor (19).

Grki premagali Ruse

Rusi so danes doživeli še drugi poraz na prvenstvu, potem ko so na zadnji tekmi skupine D izgubili proti Grkom (71:80).

Vasilis Spanulis in Kostas Kaimakoglou sta za zmagovalce dosegla po 11 točk, Aleksej Šved je za poražence prispeval 17 točk.